Hulp nodig bij je woon- en energievraag? Inwoner Bea getuigt hoe ze via het woon- en energieloket helpen werd.

Toen er via de gemeente een groepsaankoop voor energie werd georganiseerd, wilde Bea Wierinck uit Laarne graag weten of ze daarmee een voordeliger contract kon krijgen. Via het woon- en energieloket werd Bea geholpen en kreeg ze een lagere prijs aangeboden door dezelfde leverancier. Haar getuigenis.

Getuigenis Bea Wierinck - Laarne

Het loket hielp me mijn energiecontract te vergelijken

"Bij de vorige groepsaankoop voor energie wilde ik graag weten of ik een voordeliger contract kon krijgen. Zelf vond ik het niet eenvoudig om alle prijzen en voorwaarden goed te vergelijken. Je moet je energiefactuur echt in detail bekijken en soms zit het verschil in kleine voorwaarden.

Ik belde naar de gemeente en kreeg vrij snel een afspraak bij het woon- en energieloket. Tijdens de eerste afspraak hielp een medewerker mij om alle gegevens te verzamelen, het dossier in te vullen en in te dienen. Toen het resultaat van de groepsaankoop bekend was, kreeg ik een tweede afspraak om het aanbod samen te bekijken.

De medewerker legde duidelijk uit welke leverancier voor mij het voordeligst was. Hij gaf me ook de tip om eerst mijn huidige leverancier te contacteren en te vragen of die dezelfde voorwaarden kon aanbieden. Dat heb ik gedaan. Uiteindelijk kwam mijn leverancier volledig tegemoet aan het aanbod en kreeg ik zelfs een iets lagere prijs. Daardoor hoefde ik niet over te stappen.

Ik vond de hulp heel correct, vriendelijk en laagdrempelig. Alles ging snel en zonder veel administratie. Volgend jaar wil ik opnieuw langsgaan om mijn energiecontract te laten vergelijken. Ook met vragen over premies of werken aan mijn woning zou ik het loket zeker contacteren."

Ook hulp nodig bij je woon- en energievraag?

Neem contact op met het woon- en energieloket. De adviseur bekijkt samen met jou welke ondersteuning mogelijk is en helpt je stap voor stap verder.

Meer info: www.wooneco.be/contact

Gepubliceerd opvrijdag 2 okt 2026 om 13:43